Název značky i slogan, pod kterými svou práci prezentuji, v sobě nesou základní principy, jenž se do mé tvorby prolínají . 

INSPIRIUM

Nádech - život, Inspirace - tvůrčí jiskra, Um - umění, dovednost. Květ života v pozadí loga - univerzální symbol energie, života a spojení mezi vším existujícím. V bordó červené, která je pro mne hybatelkou tvořivosti.

"KDYŽ SRDCE VEDE RUCE"

Ráda zkouším a hledám nové způsoby, jak mozaice vetknout originalitu, nápad, duši. Inspirace ke mně promlouvá v přírodě, kde se odjakživa cítím "jako ryba ve vodě". Promlouvá ke mně prostřednictvím lidí, jejichž přítomností, učitelováním i přátelstvím mne život obdarovává. Inspiraci čerpám od umělců a řemeslníků, jejichž tvorba je mi citově blízká. Ráda sleduji vývoj a trendy současného mozaikářského umění i keramického řemesla a nechávám tyto podněty na sebe působit. 

Při vlastní tvorbě kladu vždy důraz na precizní řemeslné zpracování, na kvalitu konečného produktu. Ráda používám staré a nepotřebné materiály - upcycling. Ručním zpracováním podtrhuji originalitu každého výrobku či realizace. Je pro mne důležité i vzrušující propojovat krásu, hravost a originalitu produktů s jejich praktičností a snadnou údržbou. Mou snahou je radost a potěšení, které mně vytváření každého výrobku či realizace zakázky zprostředkuje, sdílet prostřednictvím mé tvorby se zákazníkem.

Každý můj výrobek je ručně a poctivou, řemeslnou prací vyrobený originál. Při výrobě dbám na estetickou i praktickou, funkční stránku produktu. V tomto ohledu vybírám i materiál pro výrobu odpovídajících vlastností. Mé výrobky vycházejí z tradiční technologie, v jejich konečném designu se však odráží moderní pojetí i reakce na poptávku zákazníka. Zároveň věřím, že v sobě každý můj produkt odráží skutečnost, že byl vyroben s láskou, vášní i pokorou.


Vždy jsem podvědomě cítila, že se v životě potřebuji zabývat tvůrčí činností, která která mne baví, přináší mi spokojenost a radost, je různorodá a pestrá.  Skutečnost, že s plynoucím časem a postupným nabýváním zkušeností se tvorba mozaik proměnila v podstatnou část mé profese, mne naplňuje pocitem vděčnosti a neutuchající chuti jít dál, objevovat dosud neobjevené a o to vše se následně dělit s lidmi, které mé mozaiky oslovují. Pokud dílo vzniká jako zakázka, považuji za podstatné navázat a udržet si se zákazníkem dobrý kontakt. Při realizaci se vždy maximálně snažím vycházet z představ a přání zákazníka, komunikovat postup realizace a dodržet smluvené podmínky i termín dokončení. 

Klientela mé zakázkové tvorby zahrnuje jednotlivce i rodiny, dále pak instituce - škola, obecní úřad. Rozvíjím spolupráci s realizačními firmami a architekty.

Mé výrobky bývají nejčastěji dárkem, které kupující věnuje druhým, praktickým a/nebo dekorativním doplňkem do interiéru domova či do zahrady. Jsou tudíž určeny pro celou rodinu.

Mozaiky ať v podobě solitérních kusů nebo jako velkoplošné realizace se ze strany mých zákazníků setkávají s kladným ohlasem. Mozaiky se líbí, dělají radost, ozvláštňují specifickým způsobem interiér či exteriér daného místa, plní svou určenou funkci.


V rámci vzdělávací činnosti velmi ráda inspiruji a povzbuzuji k tvoření ostatní, nabízím prostor k jejich svobodnému a jedinečnému tvůrčímu vyjádření.V rámci spolupráce s Kurzy pro radost vznikl v létě 2020 online rozhovor o mé tvorbě a kurzu Keramická mozaika I., který jsem s nimi natočila. 


Mozaiky realizované pro park Granátová v Praze 5 - Slivenci se objevily v reportáži Praha TV věnované slavnostnímu otevření parku v roce 2019.